Avaleht » Uudised » Eesti looduse päev 18.08 Karula rahvuspargis

Eesti looduse päev 18.08 Karula rahvuspargis

14.08.2018 /
Tavauudis
/

Eesti looduse ilu- ja elurikkusest osasaamiseks tähistame juubelisuvel esmakordselt Eesti looduse päeva.

EV100 suvisel peonädalal, 18. augustil kutsuvad erinevad asutused, looduskeskused, muuseumid, ühingud ja seltsid tutvuma ligi poolesaja võimalusega, kuidas Eesti loodust paremini tundma õppida, väärtustada ja hoida. Sel päeval toimuvad parimate giidide juhendamisel üle Eesti kümned matkad, töötoad ja loodusvaatlused. Eesti looduse päev on keskkonnaasutuste ja -ühenduste kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

 Karula rahvuspargi külastuskeskuses toimub Eesti looduse päeva raames kaks erineva sisuga tegevust:

  • Kell 11 algab programm väikelastega peredele, koos meisterdatakse looduslikest materjalidest mänguasju. Lustima on oodatud ka vanavanemad, kes veel mäletavad oma lapsepõlve mänge isevalmistatud leludega.
  • Kell 13 algab  põnev orienteerumismäng, kuhu on oodatud pisut suuremate lastega pered. Maastikumängus pannakse proovile nii osavus, loodusalased teadmised kui ka  pere meeskondlikud omadused. Tingimus on, et vähemalt üks võistkonna liige on täisealine.

Looduspäev on tasuta, kuid kuna osalejate hulk on piiratud, palume oma osavõtt registreerida hiljemalt 17.augustiks e-maili aadressil merike.tsimmer@rmk.ee või telefonil 511 0658.
Osalema on oodatud kogu pere - lastest kuni vanavanemateni. Ebasobivate ilmastikuolude korral jätab korraldaja endale õiguse teha kavas muudatusi. Korraldaja: RMK. Lisainfo teabejuht Merike Tsimmer telefonil 511 0658 või e-posti aadressil merike.tsimmer@rmk.ee

Retk Peräjärve matkarajal

Vaatame koos retkejuhi Leelo Kukega, millised kaitsealused liigid toimetavad Karula rahvuspargis Perajärve külas ning arutame, kuidas nendega koos elada, et kõigil oleks hea olla. Ehk näeme mõnda tegelast ka ennast, näiteks maapeal toimetavat kasetriibikut, kivisisalikku, mudakonna või siis kalakotkast, musträhni, hallpearähni, kelle pesad on lähemal või kaugemal. Koguneme kell 12.00 Perajärve metsaraja alguses. Retk kestab umbes 2 tundi ja sellel saavad osaleda esimesed 15 registreerujat. Registreeruda saab aadressil https://doodle.com/poll/4qnbwgfd5e4bmua7.

Lisainfo: Leelo Kukk, leelo.kukk@keskkonnaamet.ee, 5559 7705