Avaleht » Uudised » Jäädvusta 25-aastaseks saavaid Karula, Soomaa ja Vilsandi rahvusparke

Jäädvusta 25-aastaseks saavaid Karula, Soomaa ja Vilsandi rahvusparke

8. detsembril 2018 täitub veerandsada aastat Karula, Soomaa ja Vilsandi rahvusparkide loomisest, mistõttu kutsume jäädvustama rahvusparkide loodust ja inimest selle keskel.

Tähistamaks Karula, Soomaa ja Vilsandi rahvuspargi 25. sünnipäeva kutsub Keskkonnaamet pildistama terve aasta vältel rahvusparkide loodust ja kultuuripärandit. Oodatud on fotod rahvuspargi maastikest sealsest elus- ja eluta loodusest, inimtegevuse jälgedest nagu näiteks hooned, kiviaiad, sillad ja inimeste tegevustest: kalapüük, suvine heinategu, suusatamine jms.

TÄPSEMAD TINGIMUSED

 • Fotol kajastatu peab olema pildistatud Vilsandi, Soomaa või Karula rahvuspargis.
 • Üleskutsel osalemiseks postita oma foto Facebooki või Instagrami kontol kasutades sildistamist teemaviite # (hashtag) abil. Kasuta vastavalt pildistamise asukohale märksõna #Soomaa, #Karula, #Vilsandi.
 • Jäädvustusele annab suurema lisandväärtuse allkiri, mis iseloomustab fotol kajastatut, pildistamise täpsemat asukohta ja/või emotsiooni.
 • Fotod, mis on postitatud ajavahemikul 16. märtsist 19. novembrini 2018. aastal osalevad väikestes meeneloosides. Loosimised toimuvad mai-, augusti- ja novembrikuu lõpus. Meenete saajatega võetakse ühendust.
  Loosimises saavad osaleda vaid needfotod, mis on postitaja poolt teistele avalikult nähtavad.
 • Peaauhinnaks on aasta lõpus välja loositav matk Keskkonnaameti retkejuhiga võitjale ja tema viiele kaaslasele neile huvipakkuvas rahvuspargis. Peaauhind loositakse välja kõigi pildistajate seast, kes märgivad foto juurde lisaks rahvuspargi teemaviitele ka #Keskkonnaamet. 
 • Rahvusparkide väärtusi paremini edasiandvaid fotosid võidakse heaperemehelikult kajastada rahvusparkide Facebooki lehel ning kaitsealade kodulehel www.kaitsealad.ee, viidates töö autorile.
 • Üleskutse raames võib jagada ainult enda fotosid. Üleskutsel osaleja vastutab, et andmed pildi autorluse osas on tõesed.
   

Lisainfo:

Krista Kingumets
Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist
e-post: krista.kingumets@keskkonnaamet.ee
telefon: 5562 4391

 


Enne päikesetõusu Kuresoo rabas, Soomaal.
Foto: Andres Hendrikson