Avaleht » Uudised » Kultuuripärandi vestlusring Viinistu kunstimuuseumis

Kultuuripärandi vestlusring Viinistu kunstimuuseumis

27.02.2018 /
Oluline
, Tavauudis
/

Kultuuripärandi vestlusring: "Lahemaa ja maailm. Viinistu kunstimuuseum" toimub 10. märtsil kell 16–20 Viinistu kunstimuuseumis.

2018. aasta on märgilise tähendusega. Eesti Vabariik tähistab sajandat juubelit, Euroopa Liidus on käimas kultuuripärandi aasta. Selle raames tahame tuua esile Lahemaa rahvuspargi erilisi pärandipaiku ja inimesi. Viinistu kunstimuuseum on fenomen. Jaan Manitski rajas oma kodukülas rohkem kui 15 aastat tagasi suurima Eesti kunsti erakollektsiooniga muuseumi.

10. märtsil olete oodatud Viinistu kunstimuuseumisse, et õdusas salongimeeleolus vestelda kunstist ja kultuurist. Jaan Manitski ja Teet Veispak räägivad Lahemaa randade meestest - Aleksander Varma, Richard Sagrits, Richard Uutmaa jt -, nende kunstist, rännakutest, maailmast. Uurime muudki kunstikollektsioonist – baltisakslaste töid, Eduard Viiralti kogu..... Kohvipausi ajal viib Erkki Otsman meid Eduard Viiralti töödest inspireeritud muusikalisele rännakule kahe ilmasõja vahelisse Pariisi. 

Vestlusring toimub Lahemaaga seotud inimesi, paiku ja töid tutvustava kampaania „Lahemaa ja maailm. Paigad ja inimesed“ raames. Korraldab Keskkonnaamet, toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus. Üritus on tasuta.

Tallinnast tuleb Viinistule Looduse Omnibuss 

Olete oodatud!

Lisainfo: Ave Paulus, tel 5332 7893, ave.paulus@keskkonnaamet.ee

PS: õhtut on võimalik jätkata Viinistu rannarestos kontserti ja õhtusööki nautides, vajalik eelnev registreerimine https://www.facebook.com/events/405698503187714/

Fotol Jaan Manitski tutvustamas oma kollektsiooni Viinistu kunstimuuseumis. August 2017. Foto: Toomas Tuul