Avaleht » Uudised » Lahemaa ehituspärandi koolitus

Lahemaa ehituspärandi koolitus

09.06.2018 /
Tavauudis
/

3.-6. juuli ja 9. juuli 2018 toimub traditsiooniline Lahemaa ehituspärandi koolitus, mis on sellel aastal pühendatud taluhäärberitele, nende väärtustele ja akende korrastamisele. Koolitus toimub arhitetkuuriväärtuslikus ja põneva kultuurilooga  Pikakose talumuuseumis.

5. juulil toimub Pikakosel Lahemaa ehituspärandi seminar "Taluhäärberid, interjöörid, tapeedid, mööbel. Pikakose lugu". Esinevad Heiki Pärdi, Viljar Vissel, Mart Keskküla, Hannes ja Evert Sundja... Päev lõppeb mõnusa unplugged  kontserdiga. Päev algab kell 11 ja lõppeb eeldatavalt 6 paiku. Sisaldab lõunasööki ja kohvipause. Võimalik eraldi regsitreeruda.

Akende restaureerimise koolitus toimub Pikakosel 3,.4 ja 6. juulil. Vabatahtlik lisapäev 9.juulil. Põhjalik akende restaureerimise koolitus võimaldab saada teadmised ja praktilised kogemused akende restaureerimise eri etappidest. Praktika toimub ainulaadse kultuuripärandiga kaunis kohas. Osalejatel on võimalus omandada täiendavaid lisateadmisi ka muudes kultuuripärandi korrastamise valdkondades. Akende restaureerimise programmis tutvustame ka Rootsi tuntud aknarestauraatorite Allbäckide meetodeid ja vahendeid. Läbiviijad: restauraator Indrek Värv ja SRIKI juhataja Tarmo A. Elvisto. Ajakava:  algus kl. 10.00, lõuna kl. 13.00 lõpetamine kl. 18.00, akende restaureerimine. 9.07 vabatahtlik lisapäev. Algus kl. 10.00, akende viimistlemine, tööde lõpetamine ja kokkuvõte kursustestlõuna kl.13.00, lõpetamine kl. 16.00

Koolituse ja seminari korraldajad: Keskkonnaamet, Säästva Renoveerimise Infokeskus, Pikakose talumuuseum

Koolitusele võtta võimalusel kaasa: tööriided, kindad, kaitseprillid.

Osa on võimalik võtta nii kogu koolitusest (kohtade arv kuni 12) kui üksikutest päevadest. Kogu koolituse toitlustustasu 40 €, üksikutel päevadel 10 €. Kogu koolituse läbinud saavad koolitustunnistused.

Ööbimise võimalus kohapeal oma telgis.

Seminarile on võimalik registreerida eraldi.

 

Koolitust toetab SA KIK

Vajalik on eelnev registreerimine. Registreerimise kinnitab toitlustustasu maksmine.

Registreerimine: info@renoveeri.net

Korraldajad: Ave Paulus 53327893, Tarmo Elvisto 5100374, Hannes Sundja: 56457839