Avaleht » Vali kaitseala » Otepää looduspark » Uudised » Pühajärve kaldal avati mälestuspink

Pühajärve kaldal avati mälestuspink

05.11.2018 /
Tavauudis
/

4. novembril 2018 kogunes seltskond huvilisi, et avada Pühajärve maalijale Johannes Uigale pühendatud mälestuspink. Sel aastal möödub kunstniku sünnist 100 aastat. Lisaks mälestuspingile on soovijad saanud muuhulgas külastada Uiga suurnäitust Tartu Kunstimajas, võtta osa maalikursusest Otepääl või soetada Tartu Kunstimuuseumi poolt väljaantud Uiga Pühajärve-teemalist postkaarti ühest 1982. aasta maalist.

Mälestuspingi rajamise ideele tuli kohalik kunstnik Reet Ohna. Keskkonnaameti ja RMK koostöös valiti pingi asukoht järve idakaldal Majakolgal ning valmis nii pink kui ka mälestusplaat kuulsa kunstniku mälestuseks. Jüri Ketneri ja Sven Kochi käe all meisterdatud pingil on kasutatud kolme puuliiki: siberi lehist, saart ja haaba. Iga külastaja saab ise arvata, millised pingiosad millisest puidust on.

Avamine pühapäeva õhtupoolikul oli kaunilt päikeseline. Mälestuspingi avamisel meenutasid Uigat kunstiajaloolane Enriko Talvistu ja kohalikud Otepää kandi elanikud, meeleolu lõi Külli Teearu klarnetipalade ja Lea Ventsel luuleridadega.

Pühajärv on olnud inspiratsiooniallikaks paljudele loomeinimestele ja teadlastele. Tasub mõelda, kuidas järve ümber kulgeval rajal seda tulevikus paremini esile tõsta.

Lõpetuseks suur tänu Reet Ohnale Johannes Uiga mälestuse elavdamise eest Otepääl!

Foto: Margit Turb