2022 kevadseminar

Kevad on käes ja kutsub loodusesse. Ootame Otepää kandi loodushuvilisi noori taas kaasa lööma Otepää noore looduskaitsja tegemistes. Seekord võtame sihikule looduse uurimise.

Saame kokku esmaspäeval, 25. aprillil algusega kell 16 Otepää looduskeskuses. 
Liisi ja Tarmo eestvedamisel saame aimu, kuidas uuritakse kakkude ja rähnide käekäiku. Meie ülesandeks on esmaspäeva õhtul hilja ja teisipäeval hommikul vara uurimisest ka osa võtta.
Õpetajate Pille ja Peetri poolt on väike õhtune kultuuriprogramm. 
Seejärel sööme ning läheme välja kakuretkele.
Selga pange ilmastikule sobivad soojad riided (arvestage, et õhtul hilja ja hommikul vara on külm, nii et talvejope kaasa võtmine on täiesti normaalne). Jalga matkamiseks sobivad jalanõud (nt talvel kasutatavad kummikud või matkasaapad). Kindlasti võta kaasa mõni soojem vahekiht (paksem fliis vms), mille saad pikemal peatusel selga panna. Kindad ja müts on ka varustuses hädavajalik. Ning võta kaasa joogitops, mis talub kuuma jooki.

25. aprillil jõuame peale välikäiku looduskeskusesse tagasi u kell 23.

Ööbime looduskeskuse saali põrandal. Selleks võta kaasa oma magamisvahendid - magamiskott, magamisalus ja padi -, aga ka ööbimisriided, hambahari ja –pasta jms. Kellel ei ole võimalik oma magamisvahendeid kaasa võtta, andke mulle teada. Organiseerin ise magamisasjad.

26. aprillil on hommikuäratus kell 4.30. Läheme jälle välja, seekord rähniretkele. Tagasi tulles sööme ja teeme kokkuvõtte. 
Lõpetame teisipäeval, 26. aprillil ca kell 10 Otepää looduskeskuses.

Kohapeal oleme organiseerinud toitlustamise esmaspäeva õhtul, teisipäeva hommikul ja 2 vahepala.

Osalemine on tasuta.

Anna osalussoovist teada Margitile (margit.turb@keskkonnaamet.ee, tel 518 6747) või õpetaja Pillele (pille@pyhajarvpk@edu.ee).

Kellel on küsimusi, küsige julgesti.

Korraldaja: Keskkonnaamet koostöös Pühajärve Põhikooliga

P.S Kui sul on mõni sõber, kes tahab liituda meie seltskonnaga, on ta väga oodatud!

Plakat, millel on väike-kirjurähn ja pealkiri "Otepää noore looduskaitsja seminar 25.-26.04.2022"