Loodusinstallatsiooni "Pesad ja juured" avamine

Autor:

Helen Kivisild

Lisainfo

Maailma Maaliin
+372 51 32 891

Karula rahvuspargi külastuskeskuses avatakse 9. juunil kell 15–15.30 kunstnik Jane Remmi loodusinstallatsiooni "Pesad ja juured". Teosed on valminud koostöös kohaliku kogukonna ja Keskkonnaametiga. Sündmus on tasuta.

"Pesad ja juured" uurib, mida peavad koduks mitte-inimestest olendid – linnud, putukad, kalad? Toome selle teema Karula rahvuspargis ruumiinstallatsioonidega inimese jaoks kogetavasse mõõtkavasse. Roni pessa, poe koopasse ja koge, milline võib paista elu näiteks linnule või ämblikule!
Näituse avamine:
Ringkäik, kus kõik saavad installatsioone kogeda – roni, rooma, puuduta ja tunneta! Teose loojad räägivad installatsioonide ideest ja valmimisest.
Ühine linnulaulu töötuba koos pärimusmuusik Celia Roosega. Inspireerituna rahvapärimusest katsetame, kas suudame inimestena kokku panna rõkkava linnukoori. Pakume suupisteid, vestleme elust ääremaal, kodutundest ja tunneme end üheskoos mõnusa kogukonnana.


Maailma Maaliin on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi kuuluv teistmoodi kunstiprogramm, mis kutsub avastama põnevat ääremaad ning uurib, mida tähendab kodutunne. Installatsioonid kutsuvad tunnetama, mismoodi elatakse ääremaal ning ärgitavad mõtlema, kes seal elavad ning miks.
3,5 tundi kestev põnev retk algab piirilinn Valgast, viib edasi Harglasse heliinstallatsioone kogema ning jätkub Ähijärvel pesade näitusega. Programm leiab aset ka ekskursiooni ajal bussis. Reisi lõpuks toob buss kunstihuvilised tagasi Valka. Maailma Maaliini kunstiprogrammi bussiretked algavad 28. juunil ja kestavad kuni septembri lõpuni. 
Rohkem infot kodulehelt: Avaleht - Maailma Maaliin