Regilaulupidu Kaikamäel 2020

Kaikamäel lauldi Tormise ja regilaulu auks. 6. augustil kogunes Karula rahvusparki Kaikamäele rohkem kui sada Tormise loomingu ja regilaulu sõpra, et laulda Veljo Tormise auks tema 90. sünniaastapäeval. Lauldi nii Tormise loomingut kui vanu regilaule.

Tormise koorilaulude laulmist rahvapärases võtmes võttis eest Celia Roose. Vahetekstid regilaulutraditsiooni ja Tormise erakordusest olid koostatud ja ette loetud Riina Roose poolt.

Rahva hulgas laulsid kaasa ka muusikaõpetajad Mall Ney ja Ave Tuhkur Tallinnast ning mõlemad kiitsid igatpidi hästi korraldatud ja läbimõeldud LAULU PIDU. Mall nentis, et Tormise laulud olid hästi valitud ja kokku tulnud koorile jõukohased. Kuigi partiid tundusid lihtsad, kõlasid need Kaikamäel kokku uhkelt, mitmekesiselt, rikkalt ja seda kõike tänu koorijuht Celiale. Veel tõi ta esile, et laule õpetati ainult ette lauldes mitte klaveril saates – kõlas ainult laul. Riina Roose uusi teadmisi sisaldavad vahetekstid moodustasid koos lauludega kokku võimsa terviku, mis päädis suure regilaulupeoga, kus lauljateks olid paljud erinevad eestlauljad. Kauni visuaali moodustas ka lauljate silme ees ja dirigendi seljataga asuv omavalmistatud toitudega külluslikult kaetud laud. Kõik maitses imeliselt.

Laulljad Kaika kuplite taustal
Lauljad Kaika kuplilise maastiku taustal, foto Lilian Freiberg

Ave Tuhkurile avaldas muljet tugev kogukonna õhustik. Rahvalaul on siin loomulik ja orgaaniline elu osa. Olulist inspiratsiooni andis peole ka ümbruskond oma kaunite Kaika kuplitega. Ave: „Kui mujal Eestis kõlasid Tormise juubeli puhul tema loomingust seaded, siis Kaikamäel kõlas TORMIS ja selle poolest erines see laulupidu ülejäänud Eestis toimunud kontsertidest. Iga inimene sai ise laulda ja kogeda Tormise loomingut ning nii jõudis see palju lähemale.“

Aitäh kõigile regilaulu ja Tormise sõpradele, kes Kaikamäele kohale tulid, et üheskoos laulda. Regilaule laulsid eest Tuule Kann, Celia Roose, Meelika Hainsoo, Urmas Kalla, Lauri Õunapuu, Triin Vissel, Meel Valk, Maarja Oras, Minni Oras; Koidu Ahk, Epp Margna jpt;

 Pidu kestis ja laule jätkus kui tammel tõrusid. Korraldajad MTÜ Kaikamäe ja Keskkonnaamet.

Lõkke taustal Kaikamäel regilaulupeolised
Regilaulupidu Tormise auks Kaikamäel, foto: Lilian Freiberg