2020 sügisseminar

VILSANDI NOORE LOODUSKAITSJA JUNIOR RANGER SÜGISSEMINAR 2020
28.-29. november 2020, Viidumäe looduskeskuses
Esimene päev Vilsandi rahvuspargi noorte sügisseminaril algas sõiduga Harilaiule, kus veetsime kogu päeva prügi koristades. Ilm oli imeline ning soosis meie ettevõtmist. Samuti suur aitäh ja kummardus RMK esindusele, kes hea meelega olid meile abiks kokku kogutud prügi minematoimetamisel. Paraku peab tõdema, et Harilaid ägab väga suure koguse prügi all ja meie toimekad noored suutsid vaevalt pool sellest kokku korjata. Samuti ei mahtunud kokkukorjatud prügi kõik autokärusse ning osa prügi jätsime raja äärde, mille meie tubli abimees Mati Ivalo korjab kokku järgmise ringiga. Samal ajal, kui meie koristusaktsioon oli täies hoos, kohtas matkamas päris palju loodusesõpru ning nende heakskiit meie ettevõtmisele ei jäänud väljendamata. See andis samuti meie noortele indu ja soojust südamesse, et on neid, kes hoolivad ja märkavad. Tublisti tööd tehti kuni pimedani. Kui õhtupimedus võimust võttis, suundusime  Kihelkonna koolimajja õhtusöögile. Kosutav söök pärast pikka tegusat päeva värskes õhus, kulus kõigile marjaks ära. Õhtu jätkus Viidumäe looduskeskuses lauamängude õhtuga ning filmi vaatamisega. 
Teise päeva hommikusöögile järgnes väljasõit Vanamõisa külla, kus iga noor sai endale omanäolised toidunõud kaunistada.  Selline vaikne käeline tegevus meeldis noortele väga, sest eelmine päev oli füüsiliselt väsitav. Ümber laua istudes ja käsitööd tehes mõtisklesime eelneva aasta üle. Meenutused tõid noortele sära silmadesse ning rõõmu südamesse – oli, mida meenutada. Koos leidsime, et vaatamata eriti saarlaste jaoks erilisele aastale, võime oma Junior Ranger aasta ilusasti kokku võtta ja rõõmu tunda, et niigi läks.
Päeva lõpetasimegi oma käsitöötoas pärast lõunasööki, et lapsed jõuaksid õhtuks kenasti koju ja algavaks koolinädalaks välja puhata. 

Harilaiu prugikoristajad

Foto: Mahe Metsalu


Koostaja: Mahe Metsalu, KHO