2022 sügisseminar

MATSALU NOORE LOODUSKAITSJA JUNIOR RANGER  SÜGISSEMINAR 2022

27. ja 28. oktoobril toimus Matsalu rahvuspargi noore looduskaitsja kursuse Junior Rangersi sügisseminar Silma looduskaitsealal Silma Õpikoja looduskoolis. Rahvusparki ja looduskaitseala seovad peale lindude ka sarnased maastikud – lahed, roostikud, rannaniidud, rannikulõukad.

Seminar algas õppeprogrammiga „Lindude mitmekesisus“, mille viis läbi Silma Õpikoja loodusõppe juhendaja Marko Valker. Alguses tutvuti erinevate äppide ja lehtedega, kus saab lindude määramiseks ja tundma õppimiseks kasulikku infot. Hiljem matkati õpikoja läheduses asuvatel rannaniitudel. Käidi aladel, kuhu lindude rände ajal kui ka pesitusperioodil ei pääse. Vaadeldi 20 erinevat linnuliiki.

Matsalu noored looduskaitsjad Silma looduskaitsealal vikerkaare all. Foto: Ave Huugen

Noored looduskaitsjad Silma looduskaitsealal vikerkaare all. Foto: Ave Huugen

Õppeprogrammile järgnes bioloog, hiina loodusravi terapeut ja taimeravipraktiku Annika Nellise õpituba „Toetavad taimed kehale ja meelele“. Noored tutvusid 20 erineva taimega, mis omavad erinevaid ravitoimeid.

Õhtul joonistati meelte rahustamiseks Zetangle meetodil.

Õhtu lõpetuseks ja järgmise päeva ettevalmistuseks vaadati Ants Tammiku soomaastike filmi „Habras maailm“. Tehti lõket ning grilliti.

28. oktoober algas matkaga Salajõe maastikukaitsealal. Läbiti Silma Õpikoja õppeprogramm „Karst ja salapärane Salajõgi“ Marko Valkeri juhendamisel. Sealt edasi külastati Niibi turbamaardlat, kus tutvuti lähemalt turba kaevandamisega. Vaadeldi alasid, kus toimub aktiivne kaevandamine ning mis on nö loodusele tagasi antud. Päev lõppes Kekkilä Eesti OÜ Niibi tehase külastusega, kus tehnikajuht Mairold Pajussaar tutvustas kasvuturba tootmist.

Seminaril osales kokku 16 noort.

Inimesed Salajõe sillal

Salajõe sillal. Foto: Ave Huugen

Inimesed suure pruuni turbahunniku ees seismas.

Niibi tehases. Foto: Mairold Pajussaar