2023 kevadseminar

MATSALU NOORE LOODUSKAITSJA JUNIOR RANGER  KEVADSEMINAR 2023

Matsalu noored looduskaitsjad kohtusid 27. ja 28. aprillil Penijõel, Matsalu rahvuspargi keskuses.

Seekord tegid noored tutvust äärmiselt ohustatud kaitsealuste liikide - kõre ja lendoravaga. Kõre ehk juttselg-kärnkonna elukorraldust ja kaitsevõimalusi tutvustas Keskkonnaameti loodushoiutööde büroo vanemspetsialist Ilona Lepik. Seejärel aitasid noored talgutööna kokku panna kõrede kasvatamiseks vajalikud välibasseinid ja -kastid.

Matsalu noored kõrekaste kokku panemas

Kõrede kasvatamiseks vajaliku välivarustuse kokkupanek. Foto: Ave Huugen

Lendorava, käesoleva aasta looma, elust ja kaitsest rääkis noortele Keskkonnaameti Looduskaitse korraldamise osakonna projekti ekspert Liisa Rennel. Õhtupoolikul meisterdati kunstiõpetaja Kea Pelapsoni juhendamisel paberist konni ja lendoravaid ning tegid nendega varjuteatri meetodil õpetlikke videoklippe. Päev lõppes grilliõhtuga Penijõe lõkkekohas.

Teise päeva ennelõunal matkati Penijõe matkarajal ornitoloog Olavi Vainu juhendamisel ja uuriti, kuidas on alanud Matsalu linnukevad. Kokku pandi kirja 26 erinevat linnuliiki ja lisaks nähti roostikus ühte metskitse ja põtra 2 vasikaga. 

Kaks kevadist päeva kulusid kiiresti ja JR noored said taas oma loodusteadmisi täiendada. Kokku osales üritusel 14 loodushuvilist noort Matsalust, Tallinnast ja isegi Setomaalt.

Matsalu noored looduskaitsjad Penijõe linnutorni juures.

Matsalu noored looduskaitsjad Penijõe linnutorni juures. Foto: Ave Huugen