2021 suvine kursus

MATSALU ja VILSANDI NOORE LOODUSKAITSJA ÜHISLAAGER JUNIOR RANGER 2021

Matsalu ja Vilsandi rahvusparkide noorte looduskaitsjate ühislaager toimus 16.-19. augustil Matsalu rahvuspargis Salevere Salumäe Loovkojas.

Saime rohkelt vihma, nii päeval kui ööl, mistõttu tuli osa välitegevusi ka ära jätta. Noored olid aga tublid ning trotsisid vapralt heitlikku ilma.

Esimesel päeval tutvusime mängude abil, matkasime Salevere matkarajal ning päeva lõpetas ööliblikate töötuba, mille käigus kogusime ligi 10 liiki öiseid lendajaid.

Teise päeva hommikul tegelesime Joosep Sarapuu juhendamisel nende määramise ja sirutamisega. Pärastlõunal tutvusime rahvuspargi külastuskeskuse ekspoga Penijõel. Planeeritud matk ja talgutöö tuli lausvihma tõttu asendada meeltemätastega tutvumise ning kõrede kasvatuskeskuse külastusega. Õhtu lõpetas seikluslik kanuuretk Kasari jõel kobraste tegevusjälgi otsides.

Kolmas päev sai alguse putukaühikate ehitusega, tihedas sajus valmis hulk uusi elupaiku. Pealelõunal tutvusime paekivist kuivmüüri ehitusega ning saime ka ise abiks olla. Seejärel tutvusime Kaja Lotmani juhatusel Matsalu mõisa ja Keemu rannakülaga. Pärast õhtusööki toimus rahvuspargi teemaline memoriin ning põnev aardejaht, mille lõpus tuli avada koodlukuga aardekirst. Kavas olnud lõkkeõhtu tuli vihma ja tormi tõttu asendada kaminaõhtuga, mida külastas üllatuskülalisena andekas pillimees Julius Koppel.

Viimase päeva ennelõunal tegime Piret Lõhmuse abil tutvust samblike salapärase maailmaga ning oligi aeg laagrile joon alla tõmmata. Kokku osales 26 noort vanuses 10-18 aastat, kes said nii uusi loodusteadmisi kui ka häid sõpru siit ja sealt poolt Väinamerd.

Matsalu ja Vilsandi JR noored. Foto Tairi Tappo

Matsalu ja Vilsandi JR noored Salevere Salumäel. Foto: Tairi Tappo